החווה החקלאית סי-גל: תמרים מג'הול ודגים טרופיים באיכות ייצוא

סי-גל הינה חווה חקלאית משפחתית, המגדלת דגים טרופיים ותמר מגה'ול אשר נמכרים בעיקר באירופה ולמשווקי דגים מובילים בארץ. החווה ממוקמת במושב עידן שבדרום הארץ והוקמה בשנת 2005, על ידי סיגל ורן שגב, מומחים בתחום החקלאות הימית והבוטניקה.

אנו מתמחים בריבוי וגידול מולים, Poecilia Velifera ,Poecilia Spenops וגם גידול וריבוי של אנציסטרוסים. הגידול נעשה באופן אינטנסיבי במערכת מים סגורה.

ניתן לרכוש את המוצרים שלנו און ליין  דרך האתר. אנו מזמינים אתכם לסיור מודרך בחווה. לתיאום ביקור בחווה לחצו כאן.

על החווה ושיטת הגידול

מעל נחל ערבה בליבו של חוואר הלשון, נמצא מושב עידן, 23 ק"מ דרומה לצומת הערבה על כביש 90. חוות סי-גל מתפרסת על שטח של דונם, בתוך מטע תמרים מניב. החווה מקורה ונמצאת בחממה המחולקת לארבעה אזורי פעילות: שני אזורי רבייה, אזור הפיטום – בו מגדלים את הדגיגים לגודל שיווק וחדר האריזה.
הטמפרטורה הגבוהה של אזור הערבה ברוב ימות השנה, הקרקע הפנויה והמים המליחים הנשאבים מבארות מקומיות, הם תנאים אופטימליים לגידול דגי המולים והתמרים.

החווה פעילה 7 ימים בשבוע.

פעילותנו:
· ייצוא ומכירת דגים.
· ייצוא ומכירת תמרים.
· מכירת סופח פחמן דו חמצני כפתרון לשילוח דגים.
· סיורים למשתלמים זרים בתחום החקלאות.
· סיורים למשפחות ולבודדים.

מי אנחנו ואיך הכל התחיל?

סי-גל

כאן רן וסיגל שגב, נעים להכיר. עם שלושה ילדים, שלושה כלבים, ידע מקצועי רב, ניסיון עשיר ומזג אוויר מושלם, אנו שמחים לייצר את התנאים המיטביים, על מנת שנוכל לספק את הדגים והתמרים האיכותיים ביותר.

הכול התחיל לאחר סיום לימדינו האקדמאיים כשביקרנו בערבה. פשוט התאהבנו במקום והחלטנו להשתקע ולהקים בו את ביתנו. רן, ביולוג בעל תואר B.A מהפקולטה לחקלאות ברחובות בתחום חקלאות בעלי חיים מימיים. עוד כילד נמשך תמיד לים, לעולם החי שבתוכו ולצלילה מתחת למים. זאת הסיבה שהפך לביולוג והתמחה בבעלי חיים מימיים. במהלך השנים רכש ניסיון רב ומגוון בגידול ורבייה של מיני דגים רבים ובעלי חיים אקווטים.

בין השנים 1997 – 2007 ניהל את המחקר והפיתוח של חקלאות מים בנגב ובערבה, הקים את תחנת המחקר לחקלאות מים בתחנת יאיר- מו"פ ערבה תיכונה. בין היתר פיתח בארץ את גידול דג המאכל האוסטרלי – הברמונדי, יזם ופיתח את תחום גידול דגי הנוי הימיים (נמו וחברו). כיום הוא גם מרצה בבית הספר למשתלמים זרים AICAT.

סיגל היא בעלת תואר שני M.A בבוטניקה מאוניברסיטת ת"א בתחום התמחות אצות ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון. בנוסף בעלת תעודה בניהול מדגה, מאת הפקולטה לחקלאות ברחובות.
בשנת 2005 החלטנו יחד, להגשים חלום ולהקים חווה לגידול דגי נוי – חוות סי-גל. את החווה המשפחתית מנהלת סיגל במסירות במיומנות.

כל אחד ואחת מהעובדים בחווה הם חלק מהמשפחה ותורמים את חלקם באהבה רבה.

אנו מזמינים אתכם לרכוש את המוצרים שלנו במחירים מצוינים באתר!

סיגל שגב

סיגל שגב

בעלי חוות סי-גל

בעלת תואר שני M.A בבוטניקה מאוניברסיטת ת"א בתחום התמחות אצות ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון.

רן שגב

רן שגב

מבעלי חוות סי-גל

ביולוג בעל תואר B.A מהפקולטה לחקלאות ברחובות בתחום חקלאות בעלי חיים מימיים.

רוצים ללמוד עוד על החווה? מלאו פרטיכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    הטלפון שלך: (חובה)

    ההודעה שלך